Нови стъпка по стъпка Карта за Мекотели

Нови стъпка по стъпка Карта за Мекотели

Нови стъпка по стъпка Карта за Мекотели

Blog Article



Освен историческото си значение като източник на храна - особено в Далечния изток и Средиземно море - мекотелите са допринесли по много начини за човешката цивилизация. Черупките на каури (вид малки коремоноги) са били използвани като пари от местните групи, а перлите, които растат в стриди, в резултат на дразнене от пясъчни зърна, са били ценени от незапомнени времена.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Етикети:new главоноги миди морски дарове Ракообразни и мекотели сепии стриди Сподели

Лушпите од забите, познати и како скафоподи, имаат долги, цилиндрични школки со пипала кои се протегаат од едниот крај, кои овие мекотели ги користат за јаже за плен од околната вода.

Запознайте се с най-старите религии в света! Почерпете знания и мъдрост от най-големите умове в...

Поради факта че мекотелите са една от най-многобройните и широко разпространени групи безгръбначни организми, населяваща различни среди, мекотелите успяват да вземат различни роли в екосистемите.

Тези подутини или кожни лезии са силно мекотели заразни и могат да се появят почти навсякъде по тялото.

При някои голохрили, които се хранят с хидровидни представители, в хрилете попадат защитните клетки, отделяни от жертвата.

широко разпространен не се разрешава навреме дразнещо

Още по-странно, повечето от невроните на октопода не се намират в мозъците му, а в ръцете му, които могат да функционират автономно, дори когато са отделени от тялото му.

Мидите и стридите се отглеждат отдавна в морски ферми и днес те идват главно от аквакултури в Атлантическия океан.

Замислете само колку лесно една просечна домашна мачка, која е навикната да ги бере глувците што скитаат, може да уништи речиси неподвижна колонија полжави.

Овие мекотели немаат глави, а нивните тела целосно се состојат од „стапало“ во облик на клин.

Раждането на Венера. Фреска от Помпей Мидите често са свързвани с древногръцката богиня Афродита и нейния римски аналог Венера. Според легендата богинята се ражда от морската пяна, стъпила на черупката на мида.

Report this page